info@msajans.com.tr
7/24 Destek: destek[at]msajans.com.tr
» Web Tasarım
» Web Yazılım
» E-Ticaret
» E-Katalog
» Site Barındırma
» Sanal Tur
» Alan Adı Barındırma
» İnteraktif CD
» Kartvizit
Site Barındırma

Alınma amacı ne olursa olsun, satın aldığınız alan adınıza ( domain ) hazırladığınız web sayfalarını yüklemek için bir başka deyişle, insanlar sizin sitenizin adını browserinin adres çubuğuna yazdığı zaman hazırladığınız sayfaların görüntülenmesi için o sayfaların bir yerde yüklü olması gerekir.

Neden mi ? Çünkü sizin adınıza 24 saat boyunca ziyaretçilerin uğrayabilmesi için bir depo vazifesi gören yere ihtiyacınız olacak. İşte internette bu depo vazifesi gören işlemin adı hosting (barındırma)' dır. Sürekli internete açık olan yerler sayesinde siteniz günün her saatinde ziyaret edilebilir.

Günümüzde bir çok yerli ve yabancı firma hosting işlemi yapmakta ve sizlere aldığınız domain adının aktif hale getirilmesi için yer tahsis etmektedir. Bu yer tahsis işlemi (hosting) aylık yada yıllık olarak kira usulü ile yapılmaktadır.

Hosting işlemlerinde sizler için önemli noktalar şunlardır :

  - Hız
  - Siteniz için size verilecek alan boyutu (MB)
  - Desteklediği programlar ve genel özellikler
  - Sitenize verilecek trafik


Bunları önem sırasına göre teker teker açıklayalım.

HIZ:

Sitenize ait sayfaların yüklenme hızı burada çok önemli bir unsur oluşturmaktadır. Gezilen sitelerin yavaş olarak gelmesinin yada gelmemesinin iki önemli nedeni vardır. Bunlardan ilki internete bağlandığınız bilgisayarın yeterli aksama sahip olamamasından kaynaklanan nedenlerdir. İkincisi ise hostingden daha doğrusu hosting aldığınız serverdan kaynaklanan nedenlerdir. Şayet hosting aldığınız Server’ın internete çıkış hızı düşük ise ya da kapasitesinin üstünde hosting hizmeti veriyorsa doğal olarak sayfalarınızın yüklenme hızı yavaş olur. Ayrıca hız konusu sayfalarınızın boyutu ve hazırlandıkları programlarla da alakalı olduğunu hatırlatalım. Çünkü bazı siteler flash ve animasyon programları ile hazırlanır. Bu durum HTML formatta hazırlanan sitelere oranla flashlı sitelerin daha yavaş açılmasına neden olur. Hosting Nedir, Barındırma Nedir, Host Nedir, Reseller Nedir, Dedicated Nedir, Linux Nedir, Server Nedir, Sunucu Nedir, Hosting Özellikleri, Hostıng Nedir

VERİLECEK ALANIN BOYUTU:

Diğer maddelere de göz atacak olursak; size verilecek alan boyutu (kaç megabayt ) ücrete göre de değişiklik göstermektedir. Siz konusuna göre hazırlayacağınız sitenize ne kadarlık bir alan gerekli ise o oranda hosting alanı talep edeceksiniz. Geniş kapsamlı ve içeriği fazla bir site düşünüyorsanız sitenize verilecek alanın boyutu da büyük olması gerekir. Verilecek alan iki açıdan önemlidir; birincisi daha öncede ifade ettiğimiz gibi hazırlanacak sitenin boyutu açısından, ikincisi ise e-mailler açısındandır. Çünkü yapılan tasarımla beraber verilen E-maillerde aynı alanı paylaşır. Eğer verilen hosting alanı küçük ise belli bir süreden sonra mail trafiğinde sorunlar ortaya çıkabilir.

SERVER DESTEĞİ:

Web hostingde bir diğer önemli nokta da kullandığınız program ve veritabanının kiraladığınız Server'ın desteklemesidir. Günümüzde artık internet siteleri tanıtımın yanında hazırlanan dinamik formlar sayesinde daha farklı işlevleri de (İş başvuru formları, talep formları, kredi kartı ile satış gibi) yerine getirmektedir. Bu tür formların hazırlanması özel programlama dilleri (ASP,PHP,SQL gibi) ile yapılmaktadır. Örneğin ASP destekli bir sitenin çalışabilmesi için sitenin server tarafında ASP ile yapılmış formları destekleyen programların kurulu olması gerekir.

SİTENİZE VERİLECEK TRAFİK

Hosting hizmetinin yanında size sunucudan aylık belli bir oranda trafik verilecektir. Bu trafik siteniz üzerinden yapılacak işlemlerin boyut olarak belirlenmesi ve sunucuya getirdiği yük olarak hesaplanmasıdır. Maillerinizde bu trafiği kullanır.

Hosting işlemlerini yaptırırken bunlara dikkat etmeniz gerekir.

SITE BARINDIRMA FIYATLARI

Paket Adı
Alan
Trafijk
E-Posta
Fiyatı
MsHost-250
250 Mb
2000 Mb
25 Adet
100 TL/Yıl
MsHost-500
500 Mb
4000 Mb
50 Adet
150 TL/Yıl
MsHost-750
750 Mb
6000 Mb
75 adet
200 TL/Yıl
MsHost-1000
1000 Mb
10000 Mb
100 Adet
250 TL/Yıl
MsHost-1500
1500 Mb
15000 Mb
150 Adet
300 Tl/Yıl
MsHost-2000
2000 Mb
20000 Mb
200 Adet
350 TL/Yıl
MsHost-3000
3000 Mb
30000 Mb
300 Adet
400 Tl/Yıl
MsHost-4000
4000 Mb
40000 Mb
400 Adet
450 Tl/Yıl
MsHost-5000
5000 Mb
50000 Mb
500 Adet
500 Tl/Yıl
jghjghgouy

Yeniliklerden haberdar olmak için e-bülten listemize kayıt olunuz.
10 Aralık 2011 Cumartesi
MS Ajans Yapı Fuarında
Devamı
Siteniz de arayıpta bulamadığınız ne ?
Hız
Görünüm
Yönetim
Web Tasarım E-Ticaret Online Katalog
Hosting Web Yazılım Banka Hesap Numaraları
İletişim Online Destek Referanslar
Ana Sayfa - Hakkımızda - Hizmetlerimiz - Referanslarımız - Site Haritası - Destek - Bize Ulaşın
Copyright © 1999-2012,    Gizlilik Politikası
0.19